GIGASERVER.CZ - Převod domény

Převod domény

Pokud máte doménu vedenou u jiného registrátora a nevyhovují Vám stávající podmínky, můžete doménu převést ke GIGASERVER.CZ. Svou doménu můžete převést pod naši správu včetně webhostingového tarifu nebo je možné si zachovat webhostingový tarif a převést pouze doménu pod naši správu a doménu nasměrujeme na name servery jak budete požadovat.

Pro převod doménového jména postačí vytvořit objednávku v našem systému a jakmile bude převod autorizován majitelem domény tak je převod dokončen.

K převodu domény je zapotřebí autorizační kód zvaný AUTH-ID, který Vám poskytne současný registrátor domény. U některých koncovek domén Vám můžeme AUTH-ID kód vygenerovat – stačí kontaktovat naši zákaznickou podporu. AUTH-ID kód je zaslán na e-mail držitele domény, který je veden v registru. Tento kód je zaslán výhradně majiteli, aby s doménou nemohl disponovat nikdo jiný a nemohl tak provést neoprávněnou změnu.

U nejrozšířenějších koncovek jako jsou například .CZ, . EU nebo .SK domény, obvykle trvá celý převod domény v řádu několika minut. Například u generických domén (což jsou koncovky .COM, .ORG, .INFO. BIZ a další) trvá samotný převod sedm dní. Tak jako se liší doba po kterou se doména převádí, liší se i cenové podmínky samotného převodu.

Podrobnější informace jak převod domén probíhá najdete v naší poradně. Případně můžete kontaktovat naši zákaznickou podporu, která Vám ráda s převodem domény poradí.