GIGASERVER.CZ - Jak vybrat správně doménu

Jak vybrat správně doménu

Pro úspěch každého webového projektu je zásadní správný výběr doménového jména. Ještě před spuštěním nové služby nebo vybráním názvu společnosti je vhodné ověřit jaké koncovky jsou zrovna pro Váš název služby nebo společnosti volný. Ověření je možné provést prostřednictvím našeho ověření názvu volných domén, kde je možné zobrazit několik desítek koncovek z celého světa a zjistit, zda je pro Váš název doména volná. Nejčastěji používané koncovky domén jsou .CZ, .EU nebo tzv. generické domény .COM, .ORG, .NAME, .BIZ nebo .INFO. Pokud budete působit ve Slovenské republice určitě stojí za zvážení registrovat koncovku domény .SK, která je vyhrazená pro Slovenskou republiku.

V případě, že je Vaše vybraná doména již obsazena jiným uživatelem, určitě je vhodné se podívat i na takzvané newTLD domény, které jsou na trhu dostupné kratší dobu než hlavní používanější koncovky a je zde tak velký potenciál, že právě u newTLD naleznete tu svou volnou koncovku. Pokud se živíte jako fotograf nebo provozujete kavárnu tak název domény jaroslavnovak.photo či opava.coffee je velmi dobře zapamatovatelná a hlavně originální.

Název Vaší nové služby nebo společnosti neuvádějte v žádných veřejných dokumentech nebo například na sociálních sítích, dokud nebude Vaše nová doména registrována v registru. Zda byla doména zaregistrována můžete ověřit u příslušeného správce národní domény nebo Vám může registraci ověřit a potvrdit Váš registrátor, který Vám registraci domény zprostředkoval.

V naší poradně jsme pro naše zákazníky jsme připravili velmi podrobný článek, kde se výběrem domény zabýváme od samotného výběru názvu domény, kdy se uživatel rozhodne doménu registrovat.

Objednávka domény